Ev Temizliği

Ev Temizleme

Avcılar Ev Temizliği

Evin temiz olması kişi üzerinde rahat, sağlıklı hatta güvenli bir ortamda yaşama hissi uyandırır. Ev temizliği iki ana gruba ayrılır bunlar gündelik işler denilen ve her gün yapılan yüzeysel işlerdir diğeri ise temel temizlik denen evin her bir noktasının temizliğini kapsayan işlerdir. Hemen her gün yapılan halıların süpürülmesi, tozların alınması, dağınıklığın toplanması gibi rutin işler gündelik işler kategorisindedir, sık yapılan bu işler hem daha az yorucudur hem de çok çabuk sonlanır.

Gündelik İşler

Gündelik işlerde mutlaka daha temiz olan alan ile işe başlamak gerekir örneğin mutfak banyoya göre daha temizdir bu nedenle mutfağı temizledikten sonra kapısını kapatmalı ve diğer taraflarda ki kir temizlenen alana tekrar girmesi engellenmeli. Derin ev temizliği ise tam bir günü dolu dolu kaplayan temizlik denilebilir, evde temizliğe her zaman için camlardan başlanır önce perdeler yıkanır ve camlar silinir.

Genel Temizlik

Halılar yerden kaldırılır tüm mobilyalar süpürülür ya da silinir, koltuklar temizlenir, mutfak rafları, dolap içleri, çekmeceler ne kadar detaylı alan varsa temizlenir. Kapılar silinir, uğraştırıcı ve zaman alıcı ne kadar iş varsa hepsi genel temizliğin içerisinde yerini alır. Genel temizlik sık yapılmaz ancak belli aralıklar ile yapılmalıdır, temizlik esnasında kullanılan su kovasında ki temizlik suyu sık değiştirilmeli, temizlik bezleri her seferinde su içinde yıkanmalıdır.

Profesyonel Destek Alınmalı

İşler bittiğinde ev temizliği en son nokta ile tamamlanır, evin güzel kokması için kullanılan kimyasalların da kokusunu yok etmek için oda parfümü, bayanlar açısından ev temizliği evde ki o muhteşem kokunun duyulması ile tamamlanır. Ev kadınları için temizlik işleri sürekli evde olmalarından dolayı daha rahat yapılabilir ama çalışan bir bayan için bu durum biraz problem kaynağı olabilir bu nedenle profesyonel bir destek almak gerekebilir.


Eğer ev temizliği konusunda profesyonel bir desteğe ihtiyacınız varsa hemen bizimle iletişim'e geçin!