Dış Cephe Temizliği

Dış Cephe Temizleme

Dış Cephe Temizliği

Çok katlı yaşam alanları ve iş yerlerinin modern bir mimariyle bezenmiş olan cam kaplamaları için dış cephe temizleme işlemi yerine getirilmelidir. Binanın dışarıdan görünümünü lekeleyecek olan kirli ve tozlu görüntü uzun vadede binanın yapısına da zarar verecektir. Özellikle dış cephenin kirlenmesinde etken madde olan kireç ve rüzgâr periyodik olarak temizlenmediğinde kalıntıların kalıcı olmasını sağlamaktadır.

Neler Sunuyoruz?

  • Keşif işleminden sonra bölgeye göre vinç veya dağcılık sistemi kullanıyoruz.
  • Vinç ve dağcılık ile ilgili platformlar firmamıza aittir.
  • Tüm güvenlik tedbirleri firmamız tarafından alınmaktadır.
  • Cam ve kompozitte kullanılan malzemeler firmamız tarafından sunulmaktadır.
  • Personellerin kıyafetleri, iç güvenlikleri, SGK ve yemekleri firmamıza aittir.

Granit ve cam yapıların dış tarafında ki parlak yapının bozulmasının nedeni çoğunlukla yağmur, toz ve havadaki kireç yoğunluğudur. İsin ve tozun karışarak kalıntıların çoğalmasını ve dolayısıyla dış cephenin kötü bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. Dış cephe temizleme hizmeti bu alanda kullanılmakta olan özel kimyasal maddelerle, dış cephenin kireç ve is lekelerinden arınmasını ve yapının malzemesinin zarar görmemesini sağlayacaktır.

Firmamız müşteri memnuniyeti gibi personel güvenliğini de ön planda tutmaktadır. Klasik yöntemde kullandığımız vinçlerimizde dört tarafı kapalı olan platformun yanında güvenlik halatları da bulunmaktadır. Olası bir denge kaybında yaşanacak can kaybı ihtimalini en aza indirmek amaçlanır. Böylelikle dış cephe temizleme hizmeti, hem hız kazanacak hem de güvenli bir şekilde temizlik işlemi yerine getirilerek binanın cephesine yenilikçi bir görünüm kazandırılacaktır.


Profesyonel Cam Dış Cephe Temizleme

Plaza, iş merkezleri ve AVM alanlarının profesyonel bir şekilde dış cephe temizleme hizmetini üstlenmekte olan firmamız, işlemlerini iş güvenliği kurallarına uygun şekilde işlem yapmaktadır. Profesyonel bir temizlik ekibiyle birlikte, dış cephenin bütün noktalarının temizlenmesi, nano teknolojik malzemelerle kaplanarak uzun süre temiz kalması sağlanacaktır.

Uzun vadede sağlıklı ve yeni bir görünüme sahip olacak dış cephe, çevreye ve canlılara zarar vermeyecek şekilde temizlenerek, kimyasal malzemelerin kullanım oranı da buna göre ayarlanacaktır.

Dış Cephe Cam Temizliği

Periyodik Dış Cephe Temizlik Hizmeti

İstanbul dış cephe temizleme hizmetimizle, modern binalarda, fabrikalarda, plazalarda ve iş yerlerinde yoğunlukla kullanılan cam ya da kompozit malzemeleri kirlerinden arındırıp daha temiz görünüme büründürmektedir.


İstanbul Dış Cephe Temizleme Hizmeti

Esnur Temizlik, İstanbul dış cephe temizleme konusunda hizmet veren profesyonel bir temizlik şirketidir. İstanbul dış cephe temizleme oldukça uzmanlık gerektiren, uzmanlarca ve profesyonel ekipmanlarla yapılması gereken bir iştir. Dış cephe temizliği sırasında yapının yüzeyini kaplayan malzemeyi doğru tanımlamalı ve buna bağlı olarak farklı değerlendirilerek yüzeye uygun kimyasal temizlik maddeleri kullanılması gerekmektedir. Kullanılan kimyasal ürün kesinlikle Türk Standartları Enstitüsü onay belgesine sahip olmalıdır. Zira yüzey üzerine yanlış seçilen kimyasal temizlik ürünü yüzeyi aşındıracağı gibi kullanım ömrünü de kısaltarak kötü bir görünüme sebep olacaktır.

Binaların düzenli olarak temizliği yapılmadığı takdirde dış cephedeki granit ve cam malzemenin değişmesi gerekebilmektedir. Bu maliyetli yatırımdan kaçınmak için verilmekte olan periyodik temizlik hizmeti, uzun vadede temiz bir dış cephe oluşumunu amaçlamaktadır. Böylece yılın belirli zamanlarında temizlik yerine getirilerek kalıntıların artması engellenecektir.


İstanbul Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Modern yapıda ki binaların dış cephe kaplamasında şık ve estetik görünüm kazandırdığı için genellikle cam veya kompozit kaplama tercih edilir. Sergilediği estetik görünümü göz doldurmakla birlikte zaman içerisinde temizlenmediği için kirli görünüme sahip olması oldukça olumsuz bir etki bırakabileceği gibi göz zevkine de aykırı duracaktır. Özellikle İstanbul gibi büyük bir şehirde egzoz dumanı, yağmur izi, kar suyu, çamur gibi durumlar yüzünden çok çabuk kirlenen bu yüzeyler doğru ve düzgün temizlenmediği sürece zaman içerisinde aşınmalara ve kalıcı izlere maruz kalabilmektedir. Ancak İstanbul dış cephe temizleme hizmeti sunan Esnur Temizlik, bünyesinde barındırdığı uzman personel kadrosu ve profesyonel donanımlarıyla binanızın dış cephe temizleme işini itinayla yaparak yeni bir görünüm kazandırmasını sağlar. İstanbul'un her yerine verdiğimiz temizlik hizmetlerimiz sayesinde yaşam alanlarınıza hijyen katıyoruz.

Esnur Temizlik, İstanbul dış cephe temizleme hizmetinde kullandığımız kimyasal temizlik ürünleri tamamıyla 1. sınıf kalitede ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) onay belgesine sahip ürünlerdir.

Binanızın dış cephe temizleme işlemini yapmak için sözleştikten ve analiz işleminden sonra temizlik yapılacak bölgeye vinç ya da dağcılık sistemi kuruyoruz. Vinç ve askı halatlarıyla ilgili gerekli platformlar ve tüm güvenlik önlemleri firmamızın sorumluluğu altındadır. Dış cephe temizliğinde kullanılan temizlik malzemeleri ve diğer tüm donanımlar firmamız tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca uzman personellerimizin iş kıyafetleri, iş güvenlikleri, SGK ve yemek masrafları firmamıza aittir.

Eğer dış cephe temizliği konusunda profesyonel bir desteğe ihtiyacınız varsa hemen bizimle iletişim'e geçin!