Yerinde Halı Yıkama

Yerinde Halı Yıkama Hizmeti

Avcılar Yerinde Halı Yıkama

Ev ya da işyerlerinde bulunan yere sabit çıkarılamayacak durumda ki halıların temizliği oldukça zorludur. Halıyı yerinde yıkamak için bazı ekipmanlara ve özel temizlik maddelerine gerek vardır, halı yıkama konusunda tecrübede önemlidir.

5 Farklı Yerinde Halı Yıkama Yöntemi Vardır

Halının kullanım yoğunluğu veya kirlilik derecesine göre 5 farklı yerinde halı yıkama yöntemi vardır, bunlar buharla, şampuanla, köpük, bonet ya da kuru temizleme yöntemleridir ama hangi yöntemde yıkanırsa yıkansın halı mutlaka öncelikle süpürülmelidir.

Şampuanlama Ve Buharla Halı Yıkama

Şampuanlama yöntemi ile yıkama seçeneği en az etkili yöntemdir, halı yıkama makinesi kullanılan yöntemde halının üzerine kimyasal deterjan ile birlikte güzel bir koku sağlayan şampuan dökülür ancak derinlemesine bir temizleme yöntemi olmadığı için çok tercih edilen bir seçenek değildir. Buharla yerinde halı yıkama yöntemi en etkili olanıdır, halı yıkama makinesi yardımı ile sıcak su ve şampuan karışımı halıya enjekte edilir ve güçlü bir makine ile çekilir bu sistem ile mikrop ve kirden daha fazla arınır ve güzel kokar.

Köpükle Ya Da Bonet İle Yıkama

Köpük ile yerinde halı yıkama yöntemi şampuanlama ve kuru temizleme arasında kalan bir temizleme yöntemidir, köpük halıya işlenir ve makine ile vakumlanır bu sayede kir ve mikroplar daha çok yok edilir. Bonnet halı yıkama işlemi ticari alanlarda kullanılan bir yerinde halı yıkama yöntemidir, halıya kimyasal deterjan uygulanır, döner temizleyici makine ve emici ped ile kirin sökülmesi sağlanır, endüstriyel halıların temizliği için tercih edilen yöntem evlerde uygulanmaz.

Kuru Temizleme Yöntemi

Kuru temizleme yöntemi ise yerinde halı yıkama konusunda en çok tercih edilen yöntemdir çünkü halının kurumasını beklemeye gerek yoktur. bu yöntemde halı kiri mıknatıs gibi çeken bir kimyasal madde ile kaplanır, toz halıya işledikten sonra vakumlanır, hem uygulaması kolaydır hem de ıslaklık yaşanmaz üstelik hijyen açısından da son derece güvenlidir. Evde bir hayvan besleyen ya da küçük çocuğu olan ailelerin en çok tercih ettiği yöntem kuru temizleme yöntemidir.


Eğer yeride halı yıkama konusunda profesyonel bir desteğe ihtiyacınız varsa hemen bizimle iletişim'e geçin!