İnşaat Sonrası Temizliği

İnşaat Sonrası Temizlik

Avcılar İnşaat Sonrası Temizliği

İnşaat sonrasında ev ya da işyerinde harç, toz, silikon, koruma bantları, etiket ve istenmeyen daha birçok pislik ve dağınıklık. Temizlenmesi en zor durumdur inşaat pisliği, zor olduğu kadar biraz daha sıkıntılı bu yüzden insanlar inşaat bittikten sonra genel olarak bir temizlik firması ile iletişime geçer ve inşaat sonrası temizlik hizmeti talebinde bulunur.

Temizlik İçin Gereken Malzemeler

İnşaat bittikten sonra ev ya da işyerini temizlemek için gerekli olan malzemeler öncelikle toz maskesi ve eldivendir. Vakum torbalar, elektrikli süpürge, kâğıt havlu, tüy silgi, faraş, fırça, sünger, bulaşık teli, kova, sabun, iş tulumu, cam jileti ve kimyasal temizlik maddeleri temizlik aşamasında mutlaka olması gereken malzemelerdir. İşin daha hızlı ilerlemesi açısından tüm malzemelerin bir arada tutulması işi kolay hale getirecektir.

İnşaat sonrası temizlik başlamadan önce kesinlikle toz maskesi takılmalı, çünkü toz her noktada olduğundan dolayı ağız ve burun yolu ile vücudunuza girecektir. Odalarda tavanlar nemli bir sünger ile silinmeli, pencere, kapı, çekmece ve dolap gibi yerlerde bulunana koruma bantlarının da temizlik başlamadan kaldırılmasında fayda olacaktır.

En Küçük Detay Dahi Atlanmamalı

Pencere boşlukları, çekmece ve dolap içi gibi yerleri elektrik süpürgesi ile temizlenmesi işin kolaylık ile yürütülmesinde faydalıdır, temizlik esnasında kullanılan temizlik bezlerinin sık yıkanması gerekir. Küçük toz tanecikleri her yere yapışmış durumdadır bu nedenle öncelik süpürge yardımı ile bu toz zerreciklerinden kurtulmaktır ardından ise bir bez yardımı ile tozları silerek yok etme zamanı gelir. İnşaat sonrası ev ya da işyerinde en küçük detay dahi atlanmamalı, prizlerin hatta kapıların üzerine kadar her yer silinmeli ve temizlenmelidir.

Profesyonellik Gerekir

Zeminleri ve camları ya da kapıları ve dolapları parlatmak gibi bazı detaylar uzmanlık isteyen ayrıntılardır bunları da tamamladıktan sonra inşaat sonrası temizlik bitmiş olur. İnsanlar bu temizlik için temizlik şirketleri ile anlaşmayı daha doğru ve uygun bulmakta çünkü bu işi profesyonel olarak yapmayan insanlar sonradan problem yaşanmasına neden olabiliyorlar. Temizlik firması seçiminde de daha önceden tanıdığınız bir firmayı tercih edebilirsiniz.


Eğer inşaat sonrası temizliği konusunda profesyonel bir desteğe ihtiyacınız varsa hemen bizimle iletişim'e geçin!